הכספת של CIA כבר לא סגורה

By | מרץ 8, 2017

 

אתמול, יום שלישי 7 במרץ 2017, ויקיליקס החלה סדרה החדשה של הדלפות על סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב בשם קוד –  "Vault 7", זהו הפרסום הגדול ביותר אי פעם של מסמכים סודיים על הסוכנות.

החלק המלא הראשון של הסדרה נקרא "שנת אפס", וכולל 8,761 מסמכים וקבצים ברשת מבודדת, אבטחה גבוהה ממוקמת בתוך המרכז של ה- CIA למודיעין הסייבר בלנגלי, וירג'יניה. לאחרונה, ה- CIA אבד שליטה על רוב ארסנל כלי הפריצה אשר כוללים תוכנות זדוניות, וירוסים, סוסים טרויאניים, מתקפות "יום אפס", תוכנות זדוניות לניתור מערכות בקרה ותיעוד הקשרים מרחוק. אוסף יוצא דופן זה, אשר מגיע ליותר מכמה מאות מיליוני שורות קוד, נותן לבעליו את יכולות הפריצה של ה- CIA.

ככל הנראה, הארכיון הופץ ע"י האקר או קבלן משנה של ממשלת ארה"ב באופן בלתי מורשה.

הארסנל כולל מגוון כלי תקיפה ומתקפות "יום אפס" נגד מגוון מוצרים אמריקאים ואירופאים כולל iPhone של אפל, אנדרואיד של גוגל ו- Windows של מיקרוסופט אפילו הטלוויזיות של Samsung, אשר הופכות למיקרופונים סמויים.

הכלים פותחו ע"י ( EDG (Engineering Development Group קבוצת פיתוח תוכנה בתוך CCI (מרכז למודיעין סייבר), מח' השייכת ל-  DDIשל ה- CIA (מנהלה עבור חדשנות דיגיטלית). DDI הוא אחד מחמישה גופים בדירקטוריונים העיקריים של ה- CIA.טכניקות פריצה אשר פותחו על ידי ה- CIA עשויות להוות בעיה עבור הסוכנות היות וכל מתכנת יוצר "טביעת אצבע" שניתן להשתמש בה על ידי חוקרי הזיהוי הפלילי לייחס פיגועים שונים / מרובים לאותה ישות.

ההתקפה נגד הטלוויזיות החכמות של סמסונג ("Weeping Angel") פותחה בשיתוף עם BTSS / MI5 של בריטניה. לאחר הרצה, "המלאך הבוכה" מציב את טלוויזיית היעד במצב "Fake-Off", כך שבעלי הטלוויזיה מאמין שהטלוויזיה כבויה כאשר היא פעילה. במצב "OFF" מזויף הטלוויזיה פועלת כמכשיר ציתות, מקליטה שיחות בחדר ושולחת אותם דרך האינטרנט לשרת  CIA סמוי. החל מאוקטובר 2014 ה- CIA גם בוחן יכולות הדבקה של מערכות שליטה ברכב שמותקנות במכוניות ומשאיות מודרניות. מטרת שליטה כזאת לא צוינה, אבל זה יאפשר ל- CIA לבצע חיסולים נקיים ולמזער את יכולות האיתור. בנוסף לפעילות בלנגלי, וירג'יניה ה- CIA גם משתמש בקונסוליה של ארה"ב בפרנקפורט כבסיס סמוי עבור האקרים של הארגון המכסים את אירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

כמו כן נחשף המבנה האירגוני המלא של ה- CIA

מבנה ארגון cia

מבנה אירגוניCIA

 למידע נוסף מהאתר ויקיליקס

דירוג

Comments

comments

One thought on “הכספת של CIA כבר לא סגורה

  1. Trashold

    מה לגבי התוכניות שפורסמו? יש לינק טורנט להורדה?

     
    Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *